Escape room – czy to odpowiednia rozrywka dla Twojego dziecka?

To bardzo ważne, by proponować dzieciom różnego rodzaju rozrywki, nie ograniczając się wyłącznie do umieszczania ich przed komputerem czy włączania im animowanych bajek w telewizorze. Nawet zabawy mogą być przecież aktywne. A nie muszą polegać wtedy wyłącznie na graniu w berka czy chowanego, bo mogą aktywizować nie tyle ciało, co umysł. Tak właśnie ma działać escape room, nazywany po polsku pokojem zagadek. Mimo iż w tym momencie rozrywkę tego rodzaju w szczególności upodobały sobie osoby dorosłe, dla dzieci też jak najbardziej jest ona dobra i dzieci też oczywiście mogą z niej korzystać.

Wystarczy znaleźć dla nich odpowiedni pokój. Nie każdy jest przystosowany do obsługiwania najmłodszych, jednakże wiele jest i takich pokojów zagadek, które są projektowane i tworzone specjalnie z myślą o dzieciach, dlatego potrafią dostosować się do ich poziomu wiedzy i ogólnych umiejętności przeciętnego malca.

Nie można jednak powiedzieć, że zabawa w escape roomach nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, bo w niektórych escape roomach te ograniczenia rzeczywiście występują. To zależy po prostu od pokoju. Jeżeli więc ktoś chce zapewnić świetną zabawę całej swojej rodzinie albo zamierza przygotować dla malucha urodzinową niespodziankę w postaci zabrania go wraz ze znajomymi do pokoju zagadek, powinien on od razu poszukać escape roomów dedykowanych osobom młodszym. Będą one różnić się od pozostałych przede wszystkim tematyką. Dość oczywiste jest to, że pokój zagadek dobry do zabawy dla dzieci nie będzie mieć tematyki horroru, a co najwyżej tematykę delikatnie kryminalną, ale na tyle spokojną, by nie była ona zbyt przerażająca dla malców.

Warto też pójść w motywy bardziej uniwersalne. Większości dzieci spodoba się pokój zagadek przygodowy lub fantasy. Te dwa typy escape roomów nie bez powodu są najczęściej wybierane przez rodziców małych pociech.