Po prostu czytajcie im książki!

Społeczne kampanie promujące czytelnictwo stają się coraz bardziej powszechne. Warto czytać, bo rozwija to wyobraźnię, poszerza wiedzę, a przede wszystkim ćwiczy logiczne myślenie. Badania naukowe pokazują, że osoby czytające są elokwentne, lepiej odnajdują się w różnych sytuacjach. Czytanie uprzyjemnia wolny czas, uatrakcyjnia rzeczywistość. Warto zachęcać dzieci do czytania.

Dobrze, by pociechy obserwowały czytających rodziców.

To niezwykle edukacyjne. Osoba wszechstronnie wykształcona powinna posiadać wiedzę na temat najważniejszych tytułów światowej i polskiej literatury. Czytanie sprawia również, że popełniamy mniej błędów językowych, wysławiamy się precyzyjnie, potrafimy formułować myśli.

Zalet czytania jest mnóstwo. Można zacząć od mniej ambitnej literatury, by skończyć na klasyce. Na szczęście pasjonatów czytania jest mnóstwo, a badania pokazują, że umiejętność ta nie zanika. Biblioteki i księgarnie to nadal miejsca, w których wiele osób uwielbia spędzać czas. A to dobry prognostyk na przyszłość.

1 thought on “Po prostu czytajcie im książki!

  1. Zgadzam się, czytanie to bardzo ważna sprawa, rozwija, potrafi wzbogacić nasze słownictwo. Ja czytam swojej córce praktycznie od pierwszych dni życia.

Comments are closed.