Zabawki dla dzieci w wieku 6-12 miesięcy – to warto wiedzieć

Masz wrażenie, że im starszy jest twój malec, tym więcej zaczyna oczekiwać od ciebie i całego świata? Jest to akurat prawda. Twoje spostrzeżenia są całkowicie zgodne z przebiegiem rozwoju dziecka, bo wraz z kolejnymi miesiącami życia ten rozwój nabiera tempa i staje się coraz bardziej intensywny.

Jakie zabawki dla dzieci 6 do 12 miesięcy?

Zabawki dla niemowlaka trzeba więc na bieżąco wymieniać. Te, którymi maluch interesował się niemalże tuż po urodzeniu, teraz najprawdopodobniej nie są dla niego nawet w najmniejszym stopniu ciekawe. A to oznacza tylko jedno. Czy chcesz, czy nie, musisz raz jeszcze udać się na zakupy do sklepu z dziecięcymi artykułami.

Zabawki dla półrocznych i rocznych dzieci

Tym razem, jeżeli twój maluch ma już pół roku, ale nie ma jeszcze dwunastu miesięcy, celuj w zabawki interaktywne. Najwyższa pora, by dziecko właśnie nimi się zajęło. Interaktywne zabawki są jednak najbardziej stymulujące i rozwijające. Potrafią przykuć uwagę maluszka na wiele sposobów. Mogą wydawać dźwięki, zachwycać zróżnicowanymi nasyconymi kolorami, a ponadto składać się z elementów o przeróżnych strukturach i fakturach. Oddziałują dosłownie na wszystkie zmysły. A na tym właśnie powinien polegać właściwy rozwój.

Zabawki dla niemowląt występujące pod postacią różnych maskotek proponuje się zwykle nawet tym najmłodszym dzieciom

Na pewno któreś z nich znalazły się już w twojej wyprawce dla noworodka. Od razu, zanim jeszcze przyszedł on na świat, umieściłeś przynajmniej kilka mniejszych maskotek w jego łóżeczku, ale na pewno szybko potem zdałeś sobie sprawę z tego, że dziecko nie potrafi jeszcze czymś takim się bawić. Teraz to się zmieni. Właśnie w wieku od sześciu do dwunastu miesięcy dzieci zaczynają być znacznie bardziej spragnione czułości i dotyku. Uwielbiają się wtedy tulić.

Więcej artykułów dotyczących dzieci i macierzyństwa znajdziesz w serwisie https://www.szkrab.pl/.

Potrafią nie odstępować rodziców na krok, jednakże czasem zastąpieniem mamy czy taty staje się dla nich maskotka. Taka zabawka dla niemowląt może towarzyszyć twojemu dziecku latami. W końcu każdy maluch powinien mieć swoją ulubioną maskotkę.