Czym jest suchy basen?

Suchy basen, czy też basen z kulkami to nic innego jak konstrukcja zbudowana na wzór basenu, która wypełniona jest plastikowymi kulkami. Zazwyczaj służy ona dla zabawy dla dzieci, niemniej jednak często jest także wykorzystywana jako ciekawe urozmaicenie tła zdjęciowego podczas sesji zdjęciowych.

Niezaprzeczalnie dzieci uwielbiają przebywać w takich basenach z kulkami, gdyż sprawia im to ogromną radość i mnóstwo wspaniałej zabawy, jednakże należy również wspomnieć o zdrowotnych kwestiach, jakie takie baseny spełniają. Otóż piłeczki znajdujące się w suchych basenach oddziałują na dzieci bardzo mocno pod względem sensorycznym, między innymi rozwijając receptory i wykonując masaż. Dodatkowo też kolory piłeczek, jako iż zazwyczaj są one w wielu kolorach, wpływają bardzo mocno na rozwój dziecka, pobudzając jego wyobraźnię i pobudzając oraz stymulując jego zmysł wzroku.

Suche baseny zazwyczaj znajdują się na różnego typu salach zabaw dla dzieci, ale rewelacyjnym pomysłem jest zakup takiego basenu do własnego domu. Domowy suchy basen wcale nie musi być tak wielki, jak takie, które dostępne są na salach zabaw, gdyż może on jak najbardziej mieścić się w każdym pomieszczeniu.