Gry planszowe – rozrywka stara, ale jara

Dzisiejsza technologia sprawiła, że dzieci i młodzież zazwyczaj uciekają do rozrywki w formie gier komputerowych. Bardzo często zapominając jednak o innej formie zabawy. Mianowicie mam na myśli gry planszowe.

Często nawet osoby dorosłe na słowo planszówki reagują sceptycznie. Przed oczami pojawia im się chińczyk, warcaby, szachy itp. Jednym słowem stara nuda. Nie wszyscy wiedzą jednak, że gry planszowe bardzo się rozwinęły.
a forma rozrywki już dziś nie jest taka prosta i często nie polega już tylko na rzucaniu kostkami i skakaniu pionkiem.

Współczesne gry na planszy wymagają od graczy myślenia, czasem współzawodnictwa, a przede wszystkim umiejętności szybkiego podejmowania decyzji.
Czemu gra w takie gry jest lepsza od gry na komputerze czy konsoli? To proste!
Głównym powodem jest to, że w rozgrywce planszówki bierze udział większa ilość osób. A co za tym idzie taka gra świetnie znajdzie swoje zastosowanie na każdej imprezie. Interakcja między graczami pozwoli nawiązać lepsze kontakty, wzbudzić rywalizację, ale generalnie pozwoli dobrze się bawić. Czyli miło spędzić czas.

Gry planszowe to bardzo dobre rozwiązanie, a dziś jest ich już naprawdę całe mnóstwo. Dlatego sięgajmy po tę „starą” ale jednak nowoczesną formę rozrywki jak najczęściej.