Gry komputerowe i ich wpływ na psychikę dziecka

Gry komputerowe w dzisiejszych czasach mogą być niezwykle przydatne, ale i również mogą pogorszyć psychikę naszych dzieci w zależności od tego, w jakie gry będą grać.

Wiele gier pomaga naszym dzieciom, aby się dobrze się rozwijały, lecz wówczas jest potrzebna obecność opiekuna czy też rodzica, gdyż dzieci bez opieki mogą szybko przestać grać w gry, które pomagają się rozwijać i zacząć grać w takie, które pogarszają ich psychikę. Takimi grami są gry wyłącznie dla dorosłych, którzy rozróżniają świat komputerowy od realnego w przeciwieństwie od dzieci. Nieodpowiednie gry mogą wpłynąć w ogromnym stopniu na pogorszenie rozwoju naszej pociechy i dlatego powinniśmy zwracać uwagę na to, do czego nasze dzieci mają dostęp.

Najgorszy wpływ na psychikę dziecka mają gry z przemocą, gdyż mogą one doprowadzić do tego, że nasze dziecko będzie agresywne i nadpobudliwe. Jeśli odpowiednio dobierzemy grę do rozwoju i potrzeb dziecka to możemy mieć pewność, że wpłynie to pozytywnie na nasze dziecko, a czasem nawet pomoże w nauce.