Jaki materac do łóżeczka dziecięcego?

O ile sam na pewno nieraz mógłbyś się przespać bezpośrednio na twardej podłodze i nie byłby to dla ciebie jakiś szczególnie duży problem, tak starasz się jednak zadbać o to, by twoje dzieci miały zawsze idealne dla nich warunki do nocnego wypoczynku.

Materac do łóżeczka dziecięcego – podstawowe informacje

A w tym celu musisz przygotować dla nich perfekcyjną, komfortową sypialnię. Uzupełni ją na pewno porządny materac do spania. Ten dedykowany łóżeczkom dziecięcym będzie wyraźnie różnić się od tego, z którego sam w tym momencie korzystasz.

Materace dla dzieci na pewno muszą posiadać specjalne certyfikaty. Sprawdź je. Wejdź na stronę interesującego się producenta materacy, wybierz z jego oferty dowolny, podobający ci się materac dla dzieci i następnie spójrz na jego opis, szukając w nim informacji na temat uzyskanych przez niego atestów i rekomendacji. Absolutnym wymogiem jest atest Państwowego Zakładu Higieny. Dobrze by również było, by materac, który chcesz kupić dzieciom, posiadał rekomendację Instytutu Matki i Dziecka. Te dwa instytuty zajmują się bowiem ocenianiem jakości produktów dziecięcych. Nigdy nie polecą czegoś, co dla jakiegokolwiek maluszka mogłoby okazać się niezdrowe czy z jakiegoś innego powodu nieodpowiednie.

Materac do spania musi oczywiście idealnie przylegać do ramy dziecięcego łóżka. Wcześniej raz jeszcze zmierz łóżeczko malucha i dopiero potem rozglądaj się za samymi materacami. Oceń także ich typ wypełnienia. W przypadku materacy dziecięcych najczęściej poleca się dwie odmiany wypełnień – te wykonywane z lateksu oraz te tworzone z pianki wysokoelastycznej. Materac piankowy to taki uniwersalny i zwykle bardzo dobrze sprawdzający się produkt. Cechuje go elastyczność punktowa, która gwarantuje maluchom naprawdę zdrowy i jakościowy (oraz przyjemny) odpoczynek.

Materace do spania dla dzieci zazwyczaj umieszczane są od razu w kompletach z pokrowcami. Jakość pokrowca też musisz sprawdzić. Ten element zestawu powinien akurat wyróżniać się głównie właściwościami antybakteryjnymi i antyalergicznymi.

Więcej artykułów o wystroju wnętrz znajdziesz w serwisie decore.pl.